Teren narciarski Alpe Cermis

W obecnych czasach już prawie każdy wyjeżdża na urlop. Spowodowane jest to tym, że chcemy trochę wypocząć, zrelaksować się. Na wypoczynek urlopowy najczęściej wybieramy góry i to Alpy we Włoszech. Z kolei tam wybieramy dla siebie odpowiedni do szusowania na nartach teren narciarski, ale jaki? Wydaje mi się, że takim dobrym terenem narciarskim będzie teren Alpe Cermis. Dlaczego?

 Alpe Cermis3

Otóż dlatego, że teren narciarski Alpe Cermis wchodzi w skład zespołu terenów narciarskich Val di Fiemme/San Floriano. Dolina Val di Fiemme, położona w północno – wschodniej części regionu Teretino jest malowniczo otoczona łańcuchami górskimi Latemar, Lagorai i Pale di San Marino, które oferują ponad 100 km nartostrad na wysokości od 860 m.n.p.m. do 2 450 m.n.p.m., z czego aż 90% posiada sztuczne naśnieżenie.

 Alpe Cermis1

Ponadto w ośrodku narciarskim Alpe Cermis do dyspozycji narciarzy oddano ponad 20 km świetnie przygotowanych tras na stokach o wysokości od 1000 do 2250 m n.p.m. Dzięki szerokimi trasom o małym nachyleniu w ośrodku najlepiej odnajdą się dzieci i początkujący narciarze. Najmłodsi znajdą tutaj też specjalną nartostradę Cermislandia, na których można spotkać postacie z bajek. Dorośli z pewnością też znajdą nieco bardziej strome trasy dla siebie, na których nie będą się nudzić. W sumie wytyczono 8 km tras niebieskich, 4 km czerwone i 2 km czarne. Na szczególną rekomendację zasługuje czarna „Pista Olimpia” w Cavaleze, z której roztacza się przepiękna panorama całej doliny Val di Fiemme.

 Alpe Cermis3

Poza tym na terenie narciarskim Alpe Ceremis działają najnowocześniejsze instalacje wyciągowe z trzema ośmioosobowymi kolejkami kabinowymi, trzema czteroosobowymi wyciągami krzesełkowymi z automatycznym zamykaniem, 1 wyciąg orczykowy oraz ruchomy chodnik dla początkujących. Dopełnieniem oferty są tutejsze fantastyczne schroniska wysokogórskie, w których można skosztować miejscowych przysmaków oraz szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. Rodziny z dziećmi zapraszane są do magicznego królestwa zabawy w Cermis Landia, czyli fantastycznego parku zabaw na śniegu z przedszkolem, w którym wykwalifikowany personel zajmie się pociechami, podczas gdy rodzice mogą do woli korzystać z doskonałych tras narciarskich. Na przeciw stacji wyciągów w Cavalese znajduje się stadion zimowy z lodowiskiem.

Mam nadzieję, że z powyższych informacji jasno wynika, iż tereny narciarskie Alpe Cermis są naprawdę niesamowite. Dlatego myślę, że warto się w nie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *