Co robić latem w Livigno – Lista najlepszych rozrywek

Livigno to nie tylko narty. W sezonie letnim, czeka na nas wiele innych bardzo ciekawych rozrywek. Warto dowiedzieć się z jakiego typu dyscyplin sportowych możemy tam skorzystać.

Larix Park

To miejsce, gdzie każdy może świetnie bawić się na świeżym powietrzu. Tutaj czeka na Ciebie i na Twoją rodzinę system mostków zawieszonych na wysokich i bardzo starych modrzewiach. To taki swoisty park linowy. Znajduje się w dzielnicy Livigno o nazwie Freita. Z centrum Livigno dostaniemy się do niej w ciągu 10 minut. Możemy skorzystać tam z 6 różnych tras o zróżnicowanych poziomach trudności. Dzieci, młodzież i dorośli mogą dostać niezły zastrzyk adrenaliny. Park ten jest otwarty od 13 czerwca do 2 października. Co ciekawe, można w nim zorganizować urodziny lub inną imprezę. Oczywiście najpierw musimy skonsultować to z osobami zarządzającymi parkiem.

Źródło: www.valtellina.it

Źródło: www.valtellina.it

Bike Park

To park rowerowy, utworzony w 2005 roku. Ma nawet specjalną nazwę, a mianowicie Mottolino Bike Park. Tutaj miłośnicy kolarstwa górskiego znajdą dla siebie 12 tras rowerowych o różnym poziomie trudności. Trasy niebieskie są przeznaczone dla początkujących, trasy czerwone dla zaawansowanych, natomiast trasy czarne dla prawdziwych profesjonalistów. Na niebieskich trasach możemy spokojnie i powoli podziwiać górskie widoki. Na trasach czerwonych mamy liczne wzniesienia i spadki, trzeba uważać na wystające kamienie i korzenie. Trasa czarna wymaga od nas bardzo dużego skupienia i umiejętności. Z pewnością przyniesie nam zastrzyk adrenaliny. Co najważniejsze, w tym parku możemy wypożyczyć sprzęt rowerowy. W parku znajdziemy również trasy bogate w mostki i wiszące kładki, które również możemy pokonać rowerem. Na specjalnych poduszkach możemy spróbować swoich sił w wyskokach.

Nordic Walking

To świetny sposób na poprawienie swojej kondycji. Może go ćwiczyć każdy, bez względu na wiek i płeć. Ten sport wzmacnia mięśnie, układ krążenia oraz kręgosłup. Poprawia wygląd pleców, ramion i pośladków. W sezonie letnim we wtorki, środy i czwartki są organizowane wspólne wyjścia z przewodnikiem w góry. Warto spróbować w tym swoich sił. Na takiej wyprawie, można się zrelaksować i zapomnieć o codziennym stresie podziwiając piękno natury.

Wędkarstwo sportowe

Połów ryb to też sport. Tutaj jezioro Livigno słynie z obfitości ryb, jezioro rozciąga się na długości 15 kilometrów. Jest co łowić.

Zagrajmy w Golfa!

W Livigno czeka na nas Golf Training Area, która rozciąga się na powierzchni 10.000 metrów kwadratowych. Warto zapisać się tam na kurs i spróbować swoich sił w golfie.

golf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *