Raj dla miłośników białego szaleństwa w Livingo

Większość naszego społeczeństwa uwielbia, wręcz można by rzec, że kocha włoskie Livingo. Otóż tamtejszy region narciarskich to raj dla miłośników białego szaleństwa. Polacy są jedną z najpopularniejszych nacji w tamtym regionie. Dlaczego? Otóż dlatego że, jak już wspomniałam wcześniej Livingo to raj dla miłośników białego szaleństwa. W tym artykule powiem dlaczego.

 livigno

Otóż dlatego, że Włoski ośrodek narciarski Livigno jest uważany za jeden z najlepszych w Europie. Ośrodek ten mieści się w miejscowości o tej samej nazwie, leżącej w Lombardii, w prowincji Sondrio. Miejscowość liczy ponad 5000 mieszkańców, a doskonałe wręcz warunki narciarskie zapewnia tutejszy mikroklimat. Śnieg utrzymuje się w Livigno wyjątkowo długo, bo aż do kwietnia. Można tutaj do woli cieszyć się urokami niezliczonych tras przeznaczonych do szusowania. Również górskie krajobrazy oczarują narciarzy, bowiem Livigno otaczają piękne Alpy Retyckie; można podziwiać tutaj także lodowiec Forni, Masyw Górski Ortle albo okoliczne winnice.

 Collett's Mountain Holidays

Istny raj dla miłośników białego szaleństwa zapewnia w Livigno 115 kilometrów tras narciarskich. Są one bardzo dobrze przygotowane i szerokie. Można tutaj jeździć zarówno na nartach, jak i snowboardzie, a dzięki idealnemu klimatowi nie trzeba martwić się, że śniegu może zabraknąć. Nieco młodsi lub mniej doświadczeni narciarze chętnie wybiorą się na lodowiska i tor saneczkowy albo ściankę wspinaczkową. Ponadto w Livigno można również uprawiać bilard, zagrać w kręgle, popływać na basenie lub skorzystać z dobrodziejstw spa.

 livigno

Livigno jest miejscowością, w której przez cały rok tętni życie. Można tutaj bawić się do późnych godzin w licznych pubach, dyskotekach, barach apresski i restauracjach. Amatorzy mocniejszych emocji, prócz szaleństw na stokach, mogą również w tej miejscowości pojeździć na kładach, skuterach, a nawet konno. Atrakcji na pewno nie zabraknie podczas pobytu w tym miejscu stworzonym dla narciarzy.

Mam nadzieję, że w tym artykule wyjaśniłam, dlaczego Livingo jest nazywane rajem dla miłośników białego szaleństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *