Najciekawsze wydarzenia w Livigno 2018 – Sprawdź je wszystkie!

Sama jazda na nartach jest bardzo przyjemna, ale przyznajmy się, od dalekiego wyjazdu w góry potrzebujemy czegoś więcej niż dobrze przygotowanych stoków. Jadąc na narty do Włoch warto wybrać miejsce, w którym dzieje się coś ciekawego. Dlatego tutaj przygotowaliśmy spis najciekawszych wydarzeń planowanych na 2018 rok w Livigno.

Źródło: pixabay.com

Wyjazdy na narty do Livigno – co ciekawego znajdę w tym miejscu?

Wędrówki w rakietach śnieżnych

To duża odskocznia od nart. Taka wędrówka wymaga od nas bardzo dobrej kondycji fizycznej i ochoty na długie wędrówki po zaśnieżonych szlakach. Grupowe wyjścia są organizowane przez lokalne szkółki narciarskie. Wędrówki trwają zazwyczaj 3 godziny. Koszt takiej wyprawy to około 50 Euro. Podczas wędrowania w rakietach masz szansę na delektowanie się pięknem lokalnej przyrody. Oddychasz świeżym powietrzem, dodatkowo poprawisz i wzmocnisz mięśnie ramion, pleców, nóg, a także popracujesz nad utrzymaniem wyprostowanej sylwetki.

Idealne miejsce dla miłośników historii

Od 04/12/2017 do 01/05/2018 miłośnicy historii mogą zwiedzać lokalne muzeum w Livigno i pogłębiać swoją wiedzę na temat przeszłości tego regionu. Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku, znajdziemy w nim wiele ciekawych eksponatów i rekonstrukcji. Dokładny adres Muzeum to via Domenion 51/53.
Muzeum czeka na zwiedzających od poniedziałku do soboty, w godzinach od 15:00 do 19:00. W niedziele jest otwarte od 14:00 do 18:00. Muzeum jest nieczynne w dniach 25 grudnia, 18 stycznia, a także 1 kwietnia.

wyjazdy na narty

Źródło: www.narty-wlochy.pl

FAT BIKE – poznaj nowy wymiar rowerów górskich

Mówisz, że jazda po śniegu jest skomplikowana? Może na zwykłym rowerze tak, ale jazda na FAT BIKE jest dziecinnie prosta i do tego przyjemna. Rower ten ma bardzo szerokie opony ułatwiające jazdę po śniegu.
Taki rower możemy wypożyczyć w Livigno od grudnia do kwietnia. Cena za osobę to około 85 Euro. Myślisz spora kwota? Jednak jeśli chcesz spróbować jazdy na tym rowerze, musisz go zarezerwować dzień wcześniej.
Na tę przyjemność jest wielu chętnych. W wypożyczalni otrzymujemy rower i kask. Takie wycieczki rowerowe z instruktorem/przewodnikiem odbywają się w 4 osobowych grupach.

W Livigno to już wszystko?

Oczywiście, że nie. Tutaj czeka na Ciebie bardzo duża ilość świetnie przygotowanych szlaków i tras narciarskich. Smaczne lokalne jedzenie w wielu restauracjach, pubach, a także zabawa do białego rana w dyskotekach. Co ważne, w Livigno nadal obowiązuje strefa wolnocłowa, dzięki czemu możemy zakupić perfumy, biżuterię, ubrania od znanych projektantów, sprzęt elektroniczny, czy rozmaite napoje wyskokowe w niskich cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *