Ciekawostki o Livigno

Livigno to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lombardia, w prowincji Sondrio. Jest ważnym ośrodkiem narciarskim – posiada 35 wyciągów narciarskich i zróżnicowane trasy o łącznej długości 115 km. Ze względu na mikroklimat, śnieg utrzymuje się tu długo – nawet do połowy maja. Ten region to również strefa wolnocłowa, co jest asem w rękawie jeśli chodzi o przyciągnięcie turystów.

c

Obszar narciarski oferuje naprawdę wspaniałe śnieżne przygody, stoki idealne dla każdego, snowpark, kolorowy świat dla dzieci, cross country, darmowe Wi-fi, Skipass free, stoki specjalnie zaprojektowane dla dzieci.

Atrakcje czekają na turystów nie tylko na stokach jest tu też wiele restauracji, pubów, barów itp. Livigno to centrum handlowe na wolnym powietrzu, które znajduje się z dala od tłumu i ruchów na wysokości 1 800m., jest tutaj aż 250 sklepów wolnocłowych. Są też sklepy z najlepszymi markami, wspaniały wybór perfum, zegarków itp.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Mało tego każdego wieczoru odbywają się tutaj dyskoteki, imprezy après-ski, happy hour, górskie potrawy, puby. Oferuje także basen, siłownię, przedszkole dla naszych pociech, a jeśli będziemy chcieli odpocząć zmęczeni po całym dniu wędrowania czy jazdy, możemy udać się do Aquagranda Livigno Wellness Park, który jest największym tego typu miejscem w Europie. Można tutaj skorzystać z różnych zabiegów i zregenerować się.

Livigno to prawdziwy raj dla miłośników różnorodnych atrakcji, śnieżnego szaleństwa i zabawy. Tutaj równie dobrze będą się czuli miłośnicy innych sportów, np. biegów na orientację, nordic walking, rakiet śnieżnych, wspinaczki lodowej, jazdy na skuterach śnieżnych, freeride, jazdy konnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *