5 najpiękniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech.

Planując wyjazd narciarski warto rozeznać się w ośrodkach narciarskich, z których mają swój początek najpiękniejsze trasy. Włochy to piękny rejon, przyjrzyjmy się najczęściej obleganym ośrodkom i trasom narciarskim.

1. Val di Sole

Val di Sole, czyli Dolina Słońca to jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów narciarskich. Leży w zachodniej części Trydentu. Jego nazwa nie jest przypadkowa, w tym rejonie praktycznie zawsze trafimy na słoneczną pogodę. Śnieg, utrzymuje się tutaj prawie przez cały rok. Dzięki takim warunkom, trasy narciarskie w Val di Sole cieszą się ogromną popularnością i rozciągają się na długości 188 km. Ciągle świecące słońce sprawia, że jest bardzo dobra widoczność i możemy podziwiać wspaniałe krajobrazy. Z tego powodu, ten kurort jest odwiedzany co roku przez tysiące narciarzy z całego świata.

Najlepsze trasy są w obrębie:

 • Marileva
 • Folgarida
 • Madonna di Campiglio
 • Pinzolo
 • Passo Tonale
Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

2. Livigno

Urocza miejscowość, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem od 1964 roku, kiedy to zbudowano tunel Munt La Schera. Tutaj również, prawie przez cały rok świeci słońce, a już od końca listopada do maja nie brakuje śniegu. W okolicach tego miejsca, jest 115 kilometrów tras narciarskich. Siedemdziesiąt procent tras, to trasy średnie. Początkujący narciarze mogą wybierać spośród 30 km łatwych tras. A narciarze, którzy lubią dreszczyk emocji i mają już dużą wprawę mogą skorzystać z tras trudnych, które rozciągają się na długości 15 km.

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

3. Val di Fiemme

Ten region jest przedsionkiem Dolomitów. To tutaj zaczynają się góry. W tym miejscu nie brakuje śniegu do grudnia do pierwszych dni kwietnia. Val di Femme posiada rozbudowaną sieć wyciągów. W tym rejonie, możecie skorzystać z 55 km tras łatwych, dla bardziej zaawansowanych narciarzy wyznaczono 60 km trasy, natomiast  najbardziej odważne i doświadczone w narciarstwie osoby, mogą skorzystać z 25 km tras o poziomie trudnym. Tutaj można spróbować innych rozrywek, dla dzieci są specjalne place zabaw śnieżnych, można skorzystać również z dwóch Snowparków. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Najlepsze trasy są w obrębie ośrodków narciarskich:

 • Alpe Cermis
 • Alpe Lusia
 • Passo Lavazè
 • Passo Rolle
 • Ski Center Latemar
ValdiFiemme

Źródło: narty-wlochy.pl

4. Val di Fassa

W tym rejonie podczas pobytu, możemy podziwiać niezapomniane widoki. Tutaj największe wrażenie na turystach robi zachód słońca, przesłoniony ogromnymi ścianami skalnymi masywu Sassolungo i Gruppo di Sella. Podczas zachodu, nie sposób nie zauważyć pięknej gry barw w górach i na niebie.

Tutaj mamy 46 km tras łatwych, 116 km tras średnich i 18 km tras dla bardzo doświadczonych narciarzy. Dodatkowym udogodnieniem jest 60 km wyciągów górskich.

Zróżnicowanie tras, sprawia, że każdy narciarz znajdzie odpowiednią dla siebie trasę. Co roku przybywają tutaj turyści z całego świata by przeżyć niezapomnianą przygodę. Snowboardziści również znajda coś dla siebie.

Ośrodki narciarskie:

 • Val di Fassa
 • Sella Ronda
Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

5. Kronplatz

Najczęściej odwiedzana przez narciarzy góra w Południowym Tyrolu. Tutaj odnajdą się miłośnicy narciarstwa zjazdowego jak i biegowego. Za najpiękniejszą trasę w narciarstwie biegowym, uważana jest ta biegnąca wzdłuż Val Austeria, rozciągają się tam niesamowite widoki.

Dla początkujących narciarzy, przeznaczone są 52 km tras łatwych, osoby bardziej zaawansowane, mogą skorzystać z 27 km tras średnich. Natomiast dla narciarzy o największych zdolnościach i mocnych nerwach jest przygotowane 26 km tras trudnych. Oprócz tras dla narciarzy, zadbano również o snowboardzistów, ponieważ dla nich jest przeznaczonych kilka tras czarnych.

Źródło: narty-wlochy.pl

Źródło: narty-wlochy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *