5 najlepszych sposobów jak spędzić wakacje.

Moi kochani, idzie lato! Czas planować wakacje. Nie wiecie jeszcze gdzie je spędzić? Tutaj przedstawiamy pięć najlepszych sposobów na udane wakacje we Włoszech. Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie coś dla osób kochających aktywny wypoczynek oraz dla tych, którzy w czasie urlopu wolą poleniuchować. Dla kochających góry polecamy wędrówki po szlakach wśród malowniczych krajobrazów.

   Wybierając się we Włoskie góry trzeba pospacerować po szlakach malowniczych Dolomitów. Podczas takich wędrówek można podziwiać piękne krajobrazy oraz spotkać dzikie zwierzęta. W tym miejscu z pewnością odpoczniemy od codziennego zgiełku i poczujemy więź z naturą.

   Po tych górach można nie tylko chodzić, ale i jeździć na rowerach. Są tam świetnie oznaczone trasy rowerowe. W karczmach u podnóża gór, można skosztować tradycyjnych specjałów.

góry

 A może masz ochotę na atrakcyjne wakacje nad jeziorem?

   Włochy to nie tylko górskie szlaki, w tym kraju znajduje się również wiele malowniczych jezior, nad którymi można uprawiać windsurfing, kajakarstwo czy żeglarstwo. W tym celu warto udać się nad brzeg Gardy znajdującej się przy miejscowości Riva czy Caldonazzo.

Na osoby o mocnych nerwach i dużej wytrzymałości fizycznej czeka Canyoning.

jezioro

 Włochy to raj dla miłośników historii i architektury.

   Włochy są wyjątkowe tutaj w każdym miejscu można znaleźć pamiątki ze starożytności. Miłośnicy Historii dokładnie o tym wiedzą. Każde miasto ma swoją niepowtarzalną historię godną poznania. Jeśli wybierasz się do Włoch to nie możesz zapomnieć o Rzymie, to miasto trzeba koniecznie zobaczyć.

akwedukt

 Wspinaczka górska dla wytrwałych.

   Jeśli masz nerwy ze stali i bardzo dużą sprawność i wytrzymałość fizyczną oraz kochasz alpinistykę. To Włochy są właśnie dla Ciebie. Tutaj znajduje się wiele miejsc, w których możesz się wspinać i podziwiać góry z innej perspektywy. Tutaj masz szansę przekonać się na własnej skórze co to znaczy Paragliding (czyli loty na czymś co przypomina paralotnię), Rafting, Via ferraty czy wspinaczka wysokościowa.

wspinaczka

 Jeśli wolisz leniuchowanie, to wybierz wakacje nad morzem.

   Tutaj można wybierać spośród wielu znanych plaż, takich jak Włoska Riwiera nad morzem Liguryjskim, wybrzeże Toskanii, czy na przykład zatoka Neapolitańska. Tutaj mamy do wybory plaże 5 mórz, Śródziemnego, Liguryjskiego, Tyrreńskiego, Jońskiego i Adriatyckiego. Żeby odwiedzić każde z nich, trzeba poświęcić na to wiele czasu. Tylko jedne wakacje nie wystarczą, więc to jest powód aby wracać tam co roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *